V Zagrebu 6 stopničk za mlade Ločane

V soboto 17. marca je v Zagrebu potekalo Mladinsko odprto prvenstvo, kjer se je pomerilo tudi 9 mladincev iz Squash kluba Škofja Loka. Tekmovanje je potekalo ločeno za mladinke in mladince in sicer v 4 različnih kategorijah, U13,U15,U17 in U19. Tekme so bile odigrane na dva dobljena niza, razen finalnih tekem, katera so se odigrala na tri dobljene nize.

S tekmovanjem so tako kot ponavadi začeli najmlajši v kategoriji do 13 let. Gal je suvereno štartal vse do finala. Čeprav je v finalu izgubil 3:1, je prikazal zrelo in dobro igro proti izkušenejšemu in stalnemu tekmecu iz Squashlanda Janu M. Na drugem igrišču je že igrala Tinkara, kateri je za malo zmanjkalo za preboj na stopničke. Prav tako je bilo pri Roku, kateri še le dobro vstopa v kategorijo U15. Na koncu je osvojil 5. mesto. V isti kategoriji je igral tudi Luka, ki ni imel prav težkega dela vse do finala, kjer se je spet srečal s svojim stalnim tekmecem iz Hrvaške, Janom C. Tokrat je bila sreča na naši strani, saj je Luka uspel s 3:2 prinesti zmago domov. V kategoriji U15 so se v dveh skupinah pomerile punce, iz našega kluba kar štiri in sicer Manca, Pika, Lana in Sara. Vse štiri so prikazale odlično igro in zasluženo pobrala vsa tri prva mesta. Manca je v že stalnem Loškem derbiju s 3:2 premagala Piko in tako osvojila 1. mesto. 3. mesto je zasedla najmlajša Sara, ki sicer igra v kategoriji do 13 let. Lana je zasedla 5. mesto. Turnir se je končal s finalnim dvobojem med najstarejšimi, kjer je Blaž s 3:1 ugnal tekmeca iz Squashlanda.